Naša žiačka Dianka Dibalová z III. B dosiahla krásny úspech v 9. ročníku literárnej autorskej súťaže Banskobystrické pierko. Súťaže sa mohli zúčastniť žiaci z okresov Banská Bystrica a Brezno, ktorí tvorili autorské príbehy na jednu z troch vypísaných tém: Príbehy spod našich hôr, V tomto laboratóriu sa to stalo! alebo na voľnú tému.
Z našej školy sa zapojili žiaci 3. a 4. ročníka. Ich literárne práce sme odovzdali v pobočke Knižnice Mikuláša Kováča, kde sa 4. júna 2026 uskutočnilo aj slávnostné vyhodnotenie súťaže.
Veľmi nás teší, že naša žiačka získala 2. miesto vo svojej kategórii s príbehom Murko odvážlivko. Jej úspech je dôkazom tvorivosti, fantázie a lásky k písanému slovu.
Srdečne jej blahoželáme k výbornému umiestneniu, ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a prajeme jej veľa ďalších krásnych nápadov, radosti z písania a množstvo úspechov pri tvorbe nových príbehov.
Mgr. Bronislava Mačudová